OPUS 27 – Nowa Szansa dla Naukowców na Rozwój Projektów Badawczych

29.03.2024 | Konkursy

Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłasza konkurs OPUS 27, adresowany do naukowców na wszystkich etapach kariery naukowej. Jest to doskonała okazja dla badaczy pragnących rozwijać swoje projekty badawcze oraz zdobyć wsparcie finansowe na ich realizację.

Czas trwania projektów w ramach konkursu OPUS 27 może wynosić 12, 24, 36 lub 48 miesięcy, dając szeroki zakres elastyczności dla planowania i realizacji badań.

W konkursie OPUS 27 istnieje możliwość ubiegania się o finansowanie projektów badawczych na trzy różne sposoby:

  1. Współpraca z partnerami z zagranicznych instytucji naukowych: Dzięki temu uczestnicy mogą budować międzynarodowe konsorcja badawcze, co zwiększa potencjał i zasięg projektów.
  2. Bez udziału partnerów zagranicznych: Opcja ta jest idealna dla zespołów, które skupiają się na badaniach prowadzonych wewnątrz kraju.
  3. Wykorzystanie przez polskie zespoły badawcze wielkich międzynarodowych urządzeń badawczych: To możliwość korzystania z najnowocześniejszych narzędzi i infrastruktury badawczej na świecie.

Budżet obecnej edycji konkursu OPUS 27 wynosi imponującą kwotę 450 milionów złotych, co pozwala na wsparcie wielu projektów badawczych.

Nabór wniosków w systemie OSF trwa do 17 czerwca 2024 r. do godziny 16:00. Naukowcy zainteresowani udziałem w konkursie znajdą szczegółowe informacje oraz wszystkie niezbędne dokumenty na stronie internetowej Narodowego Centrum Nauki.

Zapraszamy do składania wniosków i udziału w tym konkursie, który może być kluczowym krokiem w rozwoju karier naukowych i realizacji innowacyjnych projektów badawczych.

Więcej informacji na temat konkursu OPUS 27 dostępnych jest pod adresem: https://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/opus27

Źródło: Narodowe Centrum Nauki