Doskonała Nauka II: Wsparcie Konferencji i Monografii

10.05.2024 | Konkursy

Z przyjemnością informujemy, że Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło konkurs do programu „Doskonała Nauka II”, obejmującego moduły „Wsparcie Konferencji Naukowych” oraz „Wsparcie Monografii Naukowych”.

O Programie:

Program ma na celu wspieranie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki, jak również innych jednostek działających na rzecz upowszechniania nauki. Skupia się na projektach prezentujących osiągnięcia naukowe, w tym najnowsze wyniki badań naukowych lub prac rozwojowych. Możliwe formy wsparcia to organizacja konferencji naukowych oraz wydawanie monografii naukowych lub ich tłumaczenie na języki kongresowe.

Moduły:

1. Wsparcie Konferencji Naukowych: Projekt obejmuje organizację konferencji naukowych prezentujących osiągnięcia naukowe oraz najnowsze wyniki badań naukowych lub prac rozwojowych.
  2. Wsparcie Monografii Naukowych: Projekt obejmuje tłumaczenie lub wydawanie monografii naukowych o wysokim poziomie naukowym i istotnym znaczeniu dla rozwoju nauki lub wzrostu polskiej gospodarki.

Budżet:

• Wsparcie Konferencji Naukowych: do 400 000 zł
  • Wsparcie Monografii Naukowych: do 80 000 zł (do 90% całkowitego kosztu realizacji projektu)

Warunki Udziału:

• Okres realizacji projektu maksymalnie 24 miesiące.
  • Projekty nie mogą być finansowane z innych środków pochodzących z budżetu państwa.
  • Koszty pośrednie nie przekraczają 10% kosztów bezpośrednich.

Terminy:

• Składanie wniosków do 7 czerwca 2024 r., godz. 16:00.

Zgłoszenia:

• Preselekcja wewnętrzna – zwracamy się do Dziekanów z uprzejmą prośbą o przesłanie informacji z poszczególnych wydziałów i jednostek na temat planowanego udziału w konkursie
  • Termin składania ww. informacji o projekcie do 17 maja 2024 r.
  • Ogłoszenie wyników preselekcji do 20 maja 2024 r.

Więcej informacji na stronie: Doskonała Nauka II