Nabór wniosków do programu KATAMARAN NAWA – preselekcja w ramach Uczelni

25.05.2024 | Konkursy

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiła konkurs do programu KATAMARAN – tworzenie i realizacja międzynarodowych programów studiów. Link do konkursu – Rusza nabór wniosków do programu KATAMARAN NAWA! – NAWA

W ramach programu uczelnia może złożyć maksymalnie 4 wnioski, przy czym maksymalnie 2 wnioski mogą być złożone w ramach ścieżki A oraz maksymalnie 2 wnioski w ramach ścieżki B.

W związku z powyższym, w porozumieniu z Panią dr hab. Sylwią Mrozowską, prof. UG – Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju, Panią dr hab. Annę Jurkowską-Zeidler prof. UG – Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej, Panem prof. dr hab. Wiesławem Laskowskim – Prorektorem ds. Badań Naukowych oraz Panem dr hab. Arnoldem Kłonczyńskim, prof. UG – Prorektorem ds. ds. Studentów i Jakości Kształcenia, zwracamy się z uprzejmą prośbą o przesłanie w terminie do dnia 27 maja 2024 r. na adres: projekty@ug.edu.pl informacji z poszczególnych wydziałów i jednostek na temat planowanego udziału w konkursie, zgodnie z korespondencją przesłaną do Dziekanów Wydziałów. Po tym terminie odbędzie się posiedzenie komisji, która wyłoni projekty, który zostaną złożone z ramienia Uniwersytetu Gdańskiego. O wynikach poinformujemy Państwa 29 maja 2024 r.

Wyodrębniono dwie ścieżki wsparcia dla instytucji, które chcą ubiegać się o finansowanie projektów w naborze:

  1. ścieżka A – Tworzenie międzynarodowych programów studiów I lub II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, dających możliwość wydania wspólnego, podwójnego lub wielokrotnego dyplomu lub
  2. ścieżka B – Realizacja istniejących międzynarodowych programów studiów I lub II stopnia, kończących się wydaniem wspólnego, podwójnego lub wielokrotnego dyplomu.

Jeden wniosek może dotyczyć tylko jednego kierunku studiów i tylko jednej ścieżki (tzn. nie można łączyć obu ścieżek w jednym wniosku).

Cele szczegółowe Programu/ oczekiwane rezultaty:

  • zwiększenie atrakcyjności polskich instytucji szkolnictwa wyższego wśród osób studiujących, doktorantek, doktorantów i kadry akademickiej z zagranicy poprzez rozwój oferty programowej w językach obcych;
  • podniesienie jakości kształcenia poprzez tworzenie i realizację międzynarodowych programów studiów prowadzących do uzyskania wspólnego, podwójnego lub wielokrotnego dyplomu.

Termin składania wniosków upływa 28 czerwca 2024 roku o godz. 15.00

Program jest finansowany ze środków europejskich z Funduszu Europejskiego dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS).