Marie Skłodowska-Curie Postdoctoral Fellowships

Stypendia im. Marii Skłodowskiej-Curie dla naukowców ze stopniem doktora obejmujeą dwuletnie wynagrodzenie, dodatek na pokrycie kosztów mobilności, koszty badań i koszty ogólne instytucji przyjmującej, jeśli dofinansowanie zostanie przyznane.

Uniwersytet Gdański może być instytucją goszczącą badaczy ubiegających się o staż w ramach programu Działań Marie Skłodowska-Curie (MSCA). Dowiedz się więcej o UG.

Kryteria kwalifikowalności MSCA-PF:

• Kandydat może być dowolnej narodowości
  • Kandydat musi w dniu upływu terminu naboru posiadać stopień doktora
  • W terminie składania wniosków wspierani naukowcy muszą posiadać maksymalnie 8 lat doświadczenia w pracy badawczej w pełnym wymiarze czasu pracy, liczone od dnia posiadania przez naukowca stopnia doktora i potwierdzonego odpowiednimi dokumentami.
  • Kandydat nie może mieszkać ani prowadzić swojej głównej działalności (pracy, studiów itp.) w kraju beneficjenta (Polsce) dłużej niż 12 miesięcy w ciągu trzech lat bezpośrednio poprzedzających termin składania wniosków
  • Do konkursu PF można złożyć tylko jeden wniosek na jednego kandydata

Nabór wniosków trwa do 11 września 2024 r.

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji skontaktuj się z naszym Biurem Wsparcia Przygotowania Projektów – Inkubatorem Projektów projekty@ug.edu.pl

Marie Skłodowska-Curie Postdoctoral Fellowships award grants Postdoctoral Fellowships and covers a salary of two years, an allowance for mobility, costs of research, and overheads for the host institution, if awarded.

The University of Gdansk can be the host institution to researchers who apply for a Postdoctoral Fellowship in the framework of the Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCA) programme. Faind out more about UG.

MSCA-PF eligibility criteria:

• The candidate may be of any nationality
  • The candidate must be, at the date of the call deadline, in possession of a doctoral degree
  • At the call deadline, supported researchers must have a maximum of 8 years full-time equivalent experience in research, measured from the date that the researcher was in a possession of a doctoral degree and certified by appropriate documents.
  • The candidate cannot have resided or carried out his/her main activity (work, studies, etc.) in the country of the beneficiary (Poland) for more than 12 months in the three years immediately before the call deadline
  • Only one proposal per candidate may be submitted to PF call

The call is open for applications until September 11, 2024.

If you need more information cocntact our Project Preparation Support Office – Project Incubator projekty@ug.edu.pl