Szkolenie organizowane we współpracy z Narodowym Centrum Nauki

24.04.2024 | Bez kategorii

Biuro Wsparcia Przygotowania Projektów – Inkubator Projektowy zaprasza do udziału w szkoleniu, które ma na celu wsparcie kadry naukowej w procesie ubiegania się o finansowanie na projekty badawcze. Wydarzenie organizowane we współpracy z Narodowym Centrum Nauki jest adresowane do szerokiego grona zainteresowanych, w tym pracowników naukowych, doktorantów i studentów.

17 maja 2024 r., godz. 09:00-13:30

Szkolenie odbędzie się w formie stacjonarnej w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Gdańskiego (ul. Wita Stwosza 53, 80-308 Gdańsk)

Rejestracja do dnia 10.05.2024, pod adresem:  https://forms.office.com/e/z2ns4nBumx

Podczas spotkania zostaną zaprezentowane możliwości ubiegania się o dofinansowanie na projekty badawcze w ramach konkursów Narodowego Centrum Nauki.

Pan Tomasz Szumełda z NCN przedstawi wskazówki dotyczące przygotowania wniosków oraz wyjaśni procedury oceny aplikacji.

Program szkolenia:

9:00 – 10:00      Zmiany w procedurze UG aplikowania o projekty

• Powitanie uczestników
  • Nowa strona www UG dot. projektów,
  • Nowy regulamin zarządzania projektami,
  • Nowy elektroniczny formularz zgłaszania projektów.

10:00 – 11:15     Oferta konkursowa NCN

• Konkursy krajowe (szczegółowo OPUS i PRELUDIUM)
  • Konkursy międzynarodowe (flesz)
  • Ograniczenia w składaniu wniosków
  • Dokumentacja konkursowa – gdzie szukać informacji
  • Zmiany w dokumentacji – bieżące edycje OPUS i PRELUDIUM

11:15-11:30     Przerwa

11:30-12:30     Konstrukcja wniosku (OPUS i PRELUDIUM)

• Opis merytoryczny badań
  • Sylwetka kierownika projektu i kompetencje wykonawców
  • Konstrukcja kosztorysu
  • Kwestie etyczne i DMP (flesz)

12:30-13:30     Procedura oceny wniosku

• Ocena formalna
  • Ocena merytoryczna – kto ocenia wnioski?
  • Formularz oceny
  • Ocena osiągnięć naukowych
  • Ocena kosztorysu
  • Opinie indywidualne a uzasadnienie końcowe

Po każdej sesji przewidziano czas na pytania od uczestników, aby umożliwić kompleksowe zrozumienie omawianych zagadnień.

Klauzula zgody

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie obejmującym imię i nazwisko, adres e-mail przez Uniwersytet Gdański z siedzibą w Gdańsku (80-309)) przy ul. Bażyńskiego 8, w celu przeprowadzenia szkolenia pt. 'Jak z sukcesem wnioskować o granty Narodowego Centrum Nauki’.

Ponadto oświadczam, iż zostałem poinformowany o możliwości wycofania zgody w dowolnym momencie oraz że jej wycofanie nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.”

The Project Preparation Support Office – Project Incubator invites you to participate in a training event aimed at supporting scientific staff in the process of applying for research project funding. The event, organised in collaboration with the National Science Centre, is aimed at a wide range of interested parties, including academics, PhD students and students.

May 17 2024, 09:00-13:30
The training will be held in a stationary form at the Main Library of the University of Gdańsk (ul. Wita Stwosza 53, 80-308 Gdańsk)

Registration until 10.05.2024, at: https://forms.office.com/e/z2ns4nBumx

During the meeting, the possibilities of applying for research project funding within the competitions of the National Science Centre will be presented.

Mr Tomasz Szumełda from NSC will present tips on preparing applications and explain the application evaluation procedures.

Training programme:

9:00 – 10:00     Changes in the UG procedure of applying for projects

• Welcome to participants
  • New UG website on projects,
  • New project management regulations,
  • New electronic project application form.

10:00 – 11:15  Competition offer of NSC

• National competitions (OPUS and PRELUDIUM in detail)
  • International competitions (flash)
  • Restrictions on submitting applications
  • Competition documentation – where to look for information
  • Changes in documentation – current editions of OPUS and PRELUDIUM

11:15-11:30    Break

11:30-12:30    Structure of the application (OPUS and PRELUDIUM)

• Substantive description of research
  • Profile of the project leader and competence of contractors
  • Cost estimate design
  • Ethical issues and DMP (flash)

12:30-13:30    Application evaluation procedure

• Formal evaluation
  • Substantive evaluation – who evaluates the proposals?
  • Evaluation form
  • Evaluation of scientific merit
  • Evaluation of cost estimates
  • Individual opinions versus final justification

After each session, there will be time for questions from participants to enable a comprehensive understanding of the issues discussed.

Consent clause

„I agree to the processing of my personal data in the scope including name and surname, e-mail address by the University of Gdańsk, based in Gdańsk (80-309)) at ul. Bażyńskiego 8, to carry out the training entitled How to successfully apply for grants from the National Science Centre. Furthermore, I declare that I have been informed that I can withdraw my consent at any time and that the withdrawal of my consent does not affect the legality of the processing performed based on my consent before its withdrawal.”