Jak aplikować na jedno z najbardziej prestiżowych stypendiów podoktorskich w Europie? Dlaczego warto wybrać Uniwersytet Gdański jako instytucję goszczącą? Odpowiedzi na te pytania poznają uczestnicy spotkania online, które odbędzie się 27 marca o 14:00 i jest skierowane do zagranicznych naukowców zainteresowanych Marie Skłodowska-Curie Postdoctoral Fellowship (MSCA PF) na UG.
To kolejne wydarzenie w ramach cyklu poświęconego największemu programowi stypendiów podoktorskich finansowanych przez Unię Europejską. MSCA PF oferuje młodym naukowcom wyjątkową możliwość zdobycia międzynarodowego doświadczenia, rozwijania kariery badawczej i doskonalenia kompetencji.
Czego dowiesz się na spotkaniu?
Podczas sesji „Info Session on Marie Skłodowska-Curie Postdoctoral Fellowship Support” omówione zostaną kluczowe aspekty aplikowania do programu, w tym:
- zasady rekrutacji i kryteria oceny wniosków,
- możliwości badawcze dostępne na Uniwersytecie Gdańskim,
- wsparcie administracyjne dla wnioskodawców,
- doświadczenia byłych laureatów MSCA PF.
Spotkanie zakończy sesja Q&A, podczas której uczestnicy będą mogli uzyskać odpowiedzi na swoje pytania.
MSCA PF na uczelniach SEA-EU
W ramach wydarzeń organizowanych przez sojusz uczelni SEA-EU odbędą się także spotkania dotyczące realizacji grantu MSCA na innych uczelniach partnerskich:
- 25 marca o 13:00 – Uniwersytet Maltański (link do rejestracji),
- 27 marca o 11:00 – Uniwersytet Parthenope w Neapolu (link do spotkania).
Czym jest MSCA PF?
Marie Skłodowska-Curie Postdoctoral Fellowships to program Komisji Europejskiej wspierający rozwój kariery naukowców na etapie podoktorskim. Dzięki niemu badacze mogą realizować projekty w dowolnym kraju europejskim lub poza Europą, korzystając z atrakcyjnego finansowania obejmującego:
- wynagrodzenie,
- dodatki mobilnościowe i rodzinne,
- budżet na badania i rozwój kompetencji,
- wsparcie instytucji goszczącej.
Nie przegap okazji – zarejestruj się i dołącz do spotkania!