Szkolenie organizowane we współpracy z Narodowym Centrum Nauki

17 maja @ 09:00 - 13:30

Biuro Wsparcia Przygotowania Projektów – Inkubator Projektowy zaprasza do udziału w szkoleniu, które ma na celu wsparcie kadry naukowej w procesie ubiegania się o finansowanie na projekty badawcze. Wydarzenie organizowane we współpracy z Narodowym Centrum Nauki jest adresowane do szerokiego grona zainteresowanych, w tym pracowników naukowych, doktorantów i studentów.

17 maja 2024 r., godz. 09:00-13:30

Szkolenie odbędzie się w formie stacjonarnej w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Gdańskiego (ul. Wita Stwosza 53, 80-308 Gdańsk)

Rejestracja do dnia 10.05.2024, pod adresem:  https://forms.office.com/e/z2ns4nBumx

Podczas spotkania zostaną zaprezentowane możliwości ubiegania się o dofinansowanie na projekty badawcze w ramach konkursów Narodowego Centrum Nauki.

Pan Tomasz Szumełda z NCN przedstawi wskazówki dotyczące przygotowania wniosków oraz wyjaśni procedury oceny aplikacji.

Program szkolenia:

9:00 – 10:00      Zmiany w procedurze UG aplikowania o projekty

• Powitanie uczestników
  • Nowa strona www UG dot. projektów,
  • Nowy regulamin zarządzania projektami,
  • Nowy elektroniczny formularz zgłaszania projektów.

10:00 – 11:15     Oferta konkursowa NCN

• Konkursy krajowe (szczegółowo OPUS i PRELUDIUM)
  • Konkursy międzynarodowe (flesz)
  • Ograniczenia w składaniu wniosków
  • Dokumentacja konkursowa – gdzie szukać informacji
  • Zmiany w dokumentacji – bieżące edycje OPUS i PRELUDIUM

11:15-11:30     Przerwa

11:30-12:30     Konstrukcja wniosku (OPUS i PRELUDIUM)

• Opis merytoryczny badań
  • Sylwetka kierownika projektu i kompetencje wykonawców
  • Konstrukcja kosztorysu
  • Kwestie etyczne i DMP (flesz)

12:30-13:30     Procedura oceny wniosku

• Ocena formalna
  • Ocena merytoryczna – kto ocenia wnioski?
  • Formularz oceny
  • Ocena osiągnięć naukowych
  • Ocena kosztorysu
  • Opinie indywidualne a uzasadnienie końcowe

Po każdej sesji przewidziano czas na pytania od uczestników, aby umożliwić kompleksowe zrozumienie omawianych zagadnień.

Klauzula zgody

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie obejmującym imię i nazwisko, adres e-mail przez Uniwersytet Gdański z siedzibą w Gdańsku (80-309)) przy ul. Bażyńskiego 8, w celu przeprowadzenia szkolenia pt. ‘’ Jak z sukcesem wnioskować o granty Narodowego Centrum Nauki’’

Ponadto oświadczam, iż zostałem poinformowany o możliwości wycofania zgody w dowolnym momencie oraz że jej wycofanie nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.”

Data:
Godzina: