Views Navigation

Event Views Navigation

Today

Szkolenie „Praktyczne aspekty realizacji projektów Horyzontu Europa”

UG, Wydział Chemii, sala D2 Wita Stwosza 63, Gdańsk, Poland

Biuro Wsparcia Realizacji Projektów oraz Horyzontalny Punkt Kontaktowy Programów Unii Europejskiej zapraszają na szkolenie pod nazwą "Praktyczne aspekty realizacji projektów Horyzontu Europa". Spotkanie odbędzie się 24 czerwca 2024 r. (poniedziałek) od godziny 12:00 do 14:30 w sali wykładowej D2 znajdującej sie na Wydziale Chemii UG, ul. Wita Stwosza 63, 80-308 Gdańsk. Spotkanie poprowadzi Pani Renata Downar-Zapolska, Kierownik HPK Polska Północna, która opowie: 1. dlaczego warto brać udział w projektach Horyzont Europa, o zasadach udziału, o strukturze programu; 2. modelach finsnsowych, przygotowaniu wniosku, realizacji projektu, raportowaniu do KE; 3. kosztach osobowych w modelach finansowych; Będzie też czas na dyskusję i pytania. […]

INTERREG: Małe projekty INTERREG Europa Środkowa, spotkanie informacyjne

Nowa Szansa na Innowacje: Nabór na Projekty Małej Skali w Programie Interreg Europa Środkowa Już w październiku rusza nabór na projekty małej skali w ramach programu Interreg Europa Środkowa. Niezależnie od tego, czy reprezentujesz organizację publiczną czy prywatną, to doskonała okazja, aby pobudzić innowacje i wprowadzić rozwiązania dostosowane do specyficznych potrzeb obszarów zmarginalizowanych pod względem geograficznym i gospodarczym. Nie przegap szansy na współtworzenie nowoczesnych rozwiązań i poprawę jakości życia w mniej rozwiniętych regionach. Dołącz do nas i zmieniaj przyszłość Europy Środkowej! Więcej informacji na temat naboru i warunków udziału na spotkaniu informacyjnym 2 lipca br. od 10:00 do 11:30 organizowanym […]

Zaproszenie na Webinarium Agencji Badań Medycznych

Serdecznie zapraszamy do udziału w webinarium organizowanym przez Agencję Badań Medycznych. Spotkanie będzie miało charakter informacyjny i dotyczyć będzie założeń nadchodzącego konkursu oraz procesu przygotowania i składania wniosków. Liczba uczestników jest ograniczona do 300 osób – o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Nie przegap tej okazji, aby zdobyć cenne informacje i wsparcie w aplikowaniu do konkursu! Rejestracja i szczegółowe informacje dostępne są .

Seminarium pt. „Nowe środowisko prawne dla badań klinicznych (ustawa o badanach klinicznych, ustawa o wyrobach medycznych, rozporządzenia UE)

Zoom

Zapraszamy do udziału w seminarium on-line pt. Nowe środowisko prawne dla badań klinicznych (ustawa o badanach klinicznych, ustawa o wyrobach medycznych, rozporządzenia UE), organizowanym przez Agencję Badań Medycznych we współpracy z Pomorskim Uniwersytetem Medycznym w Szczecinie. Seminarium odbędzie się 17.09.2024 r., w godz. 10:00 - 12:45. Celem szkolenia jest omówienie kluczowych aspektów prawnych, w tym procedur wydawania pozwoleń na prowadzenie badań klinicznych oraz dokonywanie istotnych zmian, odpowiedzialności cywilnej badaczy i sponsorów oraz zasad funkcjonowania Funduszu Kompensacyjnego Badań Klinicznych. Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem platformy internetowej Zoom. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisy trwają do wyczerpania limitu uczestników. https://abm.gov.pl/pl/aktualnosci/2733,Seminarium-pt-quotNowe-srodowisko-prawne-dla-badan-klinicznych-ustawa-o-badanach.html

NCBiR: Spotkanie online dotyczące III konkursu „Nowe technologie w zakresie energii” – 27 września 2024

online na platformie MsTeams

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) zaprasza na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 27 września 2024 r. w formule online (MS Teams). Spotkanie poświęcone będzie nadchodzącemu naborowi wniosków w ramach III konkursu „Nowe technologie w zakresie energii”. Konkurs skierowany jest do konsorcjów złożonych z maksymalnie 5 podmiotów, w tym minimum jednego przedsiębiorstwa i jednej jednostki naukowej. Liderem konsorcjum musi być przedsiębiorstwo. Środki można przeznaczyć na studium wykonalności, badania podstawowe, przemysłowe, prace rozwojowe oraz prace przedwdrożeniowe. To doskonała okazja, aby pozyskać cenne informacje na temat finansowania innowacyjnych projektów z zakresu energii! Zarejestruj się i dołącz: Link do wydarzenia

Webinarium dotyczące Polityki Open Access (OA)

za pośrednictwem platformy Clickmeeting

Narodowe Centrum Nauki (NCN) informuje o zmianie terminów webinariów dotyczących Polityki Open Access oraz zarządzania danymi badawczymi. Nowe terminy prezentują się następująco: Webinarium 2 października 2024 r. Webinarium 3 października 2024 r. Szkolenie w dniu 2 października 2024 r. zostanie przeprowadzone w języku polskim, natomiast szkolenie w dniu 3 października 2024 r. zostanie przeprowadzone w języku angielskim. Linki do webinariów zostaną udostępnione dwa tygodnie przed szkoleniami na stronie NCN oraz w kalendarzu szkoleń.

Edu&Science oraz Polonia Meetings Chicago, 22-24 lutego 2025

Dołącz do delegacji polskich uczelni w Chicago!

Polskie uczelnie zapraszamy do udziału w wyjątkowym wydarzeniu promującym współpracę naukową z USA i ofertę edukacyjną dla młodzieży polonijnej. W dniach 22-24 lutego 2025 r. odbędzie się w Chicago:

Konferencja NEXT „Talks for The Future Generation”,
Targi edukacyjne dla młodzieży polonijnej,
Konferencja „Polish-American Scientific&Academic Cooperation. Meetup Chicago” na Northeastern Illinois University.
Rejestracja trwa do 15 stycznia 2025 r. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, ale koszty podróży pokrywają delegowane uczelnie. Nie przegap okazji – zarejestruj się już dziś!

Webinar szkoleniowy NCN dla pracowników administracyjnych projektów badawczych

Narodowe Centrum Nauki (NCN) zaprasza na szkolenie online dotyczące obsługi administracyjnej projektów badawczych, staży i stypendiów finansowanych przez NCN. Webinar odbędzie się 11 marca 2025 r. o godz. 10:00 na platformie Clickmeeting. Omówione zostaną m.in. aplikowanie do konkursów NCN, podpisywanie i aneksowanie umów, raportowanie oraz kwestie wynagrodzeń i kontroli projektów. Liczba miejsc ograniczona do 40 osób – decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracja do 28 lutego 2025 r. Formularz zgłoszeniowy.

Webinar ERA SHUTTLE: Navigating your way to EU funding for R&I

📅 Data: 26 marca 2025 r.🕙 Godzina: 10:00–11:30 CET💻 Miejsce: Online🎤 Prowadząca: Rebecca Zammit (Head of EU Projects and Business Development, Across Limits)📌 Temat: Wprowadzenie do zasad finansowania badań i innowacji w UE, przegląd programów, budowanie konsorcjum i pisanie konkurencyjnych wniosków.🔗 Rejestracja: (do 24 marca 2025 r.) Zapraszamy do udziału!